Když začnou dětem letní prázdniny, každoročně ožívá naplno i louka v Green Valley. Na čtrnáct dní sem jezdí děti učit se žít v přírodě. Spí v indiánských tee-pee. Celotáborová hra se každý rok mění, děti si hrají na Robinsony, námořníky, zlatokopy, archeology, kovboje... Pokaždé jsou v tajemném očekávání na další příběhy, které snad doma někdy četli potají s baterkou pod peřinou. Teď mohou všechna ta dobrodružství prožít doopravdy a na vlastní kůži. V dnešní době to možná může znít divně, ale základním kamenem táborového ducha je učit se pracovat v týmu.

Základna
Tábořiště se nachází v Zeleném údolí asi kilometr od civilizace na hranici katastrů Malá Morávka a Václavov.

Ubytování
Děti spí na dřevěných postelích v šestimístných indiánských tee-pee. Je nutné je vybavit teplým spacákem a karimatkou, popřípadě dekou. Oblečení mají děti uloženo v plastových kontejnerech, které dostanou při příjezdu. Celková kapacita tábora je 50 dětí.

Kuchyň
Profesionální kuchaři vaří ve vojenské polní kuchyni. Děti dostávají jídlo pětkrát denně, nikdo nezůstane o hladu :)

Voda
Každý den přivážíme ve speciální nádrži pitnou vodu přímo z vodovodního řadu Malé Morávky.

Sprcha
Děti se pravidelně sprchují vodou ohřívanou v brutaru.

Toalety
K dispozici je dostatečný počet suchých záchodů, které technický personál každý den vynáší do žumpy a zdravotník je pravidelně desinfikuje.

Elektřina
Na základně není elektřina

Personál
O děti se starají lidé, kteří většinou sami prožili své dětství na Morávce. Vedoucí, ale technický personál, jako jsou kuchaři, topič, zdravotník, zásobovač, noční hlídač - ti všichni jezdí na tábor zdarma, mnozí si berou deset dní dovolenou.